کیک شکلاتی
07 آبان

آماده شدن مواد: 25 | زمان پخت: 20 | برای 6 وعده

مواد لازم

1⁄3 فنجان روغن زیتون ویرجین (به علاوه مقداری برای چرب کردن قالب) 1⁄2 فنجان آرد (به علاوه مقداری برای آرد پاشی قالب) 1⁄4 فنجان پودر کاکائو 1⁄4 قاشق چای‌خوری نمک 1⁄3 قاشق چای‌خوری جوش شیرین 1⁄2 فنجان شکر 1 عدد تخم مرغ (به علاوه یک عدد زرده تخم مرغ) 1⁄2 قاشق چای‌خوری وانیل 1⁄2 قاشق چای‌خوری اسانس لیمو 6 عدد انجیر تازه (نصف شده)

روش پخت

فر را روشن کنید و روی دمای 350 درجه فارنهایت (180 درجه سیلسیوس ) تنظیم کنید. 6 عدد قالب مافین را با روغن زیتون چرب و آرد پاشی کنید.

پودر کاکائو را با 1/4 پیمانه آب داغ مخلوط کنید و اجازه دهید تا کم‌کم خنک شود.

در ظرف دیگری آرد، نمک و جوش‌شیرین را مخلوط کنید.

تخم مرغ و زرده تخم مرغ، شکر، وانیل و اسانس لیمو را در ظرفی بریزید و با سرعت بالا با همزن برقی آنقدر هم بزنید که مخلوط کرمی رنگ و غلیظ شود. معمولا حدود 1 دقیقه کافی است. بدون اینکه همزن را خاموش کنید، روغن زیتون و مخلوط آب و کاکائو را که دمای آن پایین آمده اضافه نمایید و آنقدر هم بزنید تا کاملا مخلوط بشوند. سپس سرعت همزن را پایین بیاورید و مخلوط آرد را اضافه کنید. تا جایی ادامه بدهید که مواد مخلوط شوند.

ماده آماده شده را به طور مساوی بین قالب‌های مافین تقسیم کنید و 10 دقیقه درون فری که از قبل گرم شده است، قرار دهید. سپس روی هر مافین یک نصفه انجیر قرار دهید و اجازه بدهید تا کیک کاملا بپزد. برای چک کردن پخت کیک کافیست یک خلال دندان را در مرکز آن فرو ببرید. اگر کیک پخته باشد چیزی به خلال دندان نخواهد چسبید. معمولا حدود 8-10 دقیقه برای کامل شدن این مرحله کافیست.

کیک‌ها را از فر خارج کنید و اجازه دهید 20 دقیقه داخل قالب بمانند تا سرد شوند. سپس از قالب خارج کنید و باز زمان بدهید تا کاملا خنک بشوند.

برای خوشمزه‌تر کردن این کیک، مقداری شکلات، روغن زیتون و عسل را داخل ظرفی بریزید و درون ماکروفر قرار دهید. هر 30 ثانیه یکبار ظرف را بیرون بیاورید و هم بزنید تا مواد کاملا آب شده به خورد هم بروند. این مایع را روی کیک‌ها بریزید و نصف دیگر انجیرها را روی کیک قرار بدهید.

نوش جان